дом Спорт Избраха 50-те най-добри спортисти в историята на Пловдив

Избраха 50-те най-добри спортисти в историята на Пловдив

395
ДЯЛ

Днес бяха обявени топ 50 на най-добрите атлети, тръгнали в славните си кариери от Пловдив.

Спортните журналисти Диян Никифоров, Илия Кисимов и Нейко Дамянов са съставили списъка и са решили, че е невъзможно да се даде предимство на един атлет пред друг, когато са развивали кариера на съвсем различни поприща. По тази причина топ 50 е подредена по азбучен ред, а общо в първоначалния списък са присъствали 122 имена от 21 вида спорт.

Ето и въпросните атлети, които са се увековечили по един или друг начин:

  1. Александър Христов – бокс
  2. Ангелина Михайлова – баскетбол
  3. Анка Бакова – гребане
  4. Анка Узунова – волейбол
  5. Асен Златев – вдигане на тежести
  6. Атанас Търев – лека атлетика
  7. Ваня Гешева – кану-каяк
  8. Велик Капсъзов – гимнастика
  9. Георги Василев – футбол
  10. Георги Трингов – шахмат
  11. Гинка Гюрова – гребане
  12. Гинка Загорчева – лека атлетика
  13. Диана Палийска – кану-каяк
  14. Динко Дерменджиев – футбол
  15. Живко Вангелов – борба
  16. Ива Пранджева – лека атлетика
  17. Иван Вълчев – алпинизъм
  18. Иван Михайлов – бокс
  19. Йордан Йовчев – гимнастика
  20. Йордан Митков – вдигане на тежести
  21. Каспар Симеонов – волейбол
  22. Красимир Дунев – гимнастика
  23. Кръстина Гьошева – баскетбол
  24. Лиляна Томова – лека атлетика
  25. Любомир Любенов – кану-каяк
  26. Магдалена Георгиева- гребане
  27. Мария Вергова – лека атлетика
  28. Мария Петрова – худ.гимнастика
  29. Милен Добрев – вдигане на тежести
  30. Минчо Пашов – вдигане на тежести
  31. Николай Бухалов – кану-каяк
  32. Нитула Борисова – баскетбол
  33. Нонка Шатърова-Матова- спортна стрелба
  34. Пенка Стоянова – баскетбол
  35. Петър Лесов – бокс
  36. Петър Мерков – кану-каяк
  37. Рангел Геровски- борба, класически стил
  38. Севдалин Маринов – вдигане на тежести
  39. Сийка Келбечева/Стоянка Груйчева – гребане
  40. Силвия Германова – баскетбол
  41. Стефан Топуров – вдигане на тежести
  42. Стефка Костадинова – лека атлетика
  43. Стефка Мадина – гребане
  44. Стоян Гунчев – волейбол
  45. Стоян Делчев – гимнастика
  46. Тодор Диев – футбол
  47. Трендафил Стойчев – вдигане на тежести
  48. Христо Бонев – футбол
  49. Христо Проданов – алпинизъм
  50. Христо Стоичков – футбол

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!