дом Спорт Марица загуби драматично домакинството си на Енисей

Марица загуби драматично домакинството си на Енисей

443
ДЯЛ

Волейболистките на Марица Пловдив допуснаха драматичен обрат от гостите си от Енисей Красноярск с 2:3 гейма.

Срещата е първа от последния квалификационен кръг за Шампионската лига и въпреки загубата българките запазват шансове за реванша.

Първите два гейма вървяха отлично за Марица и те ги спечелиха с 25:21 и 25:18, но изглежда това им повлия негативно и сякаш нашите момичета решиха, че битката е спечелена.

Последва загубен трети гейм на 22 точки, което окрили рускините, за да доведат мача до тайбрек, затваряйки четвъртата част на 20 точки.

В решаващия пети гейм не липсваше драма и тъкмо изглеждаше, че „пловдивчанки“ ще преобърнат късмета си, спасявайки два мачбола за 14:14, и гостите отиграха прагматично следващите две точки.

Над 1600 зрители в зала „Колодрума“ подкрепиха момичетата в повече от двучасовата им битка.

Реваншът е планиран за събота от 12:00 българско време, като при евентуален успех за Марица с 2:3 гейма в Красноярск, ще се стигне до „златен гейм“, който да определи участника в официалната част от Шампионската лига.

Източник: VolleyMaritza.bg