26- годишен пловдивчанин се застреля снощи в дома си в квартал „Христо Смирненски“, съобщиха от пресцентъра на пловдивската полиция.
Сигналът е бил подаден в 23,10 часа.
Желязко Г. е бил открит от майка си в своя дом. Малко преди това бил минал през нейния апартамент, разменил няколко думи с нея и се прибрал.
Жената се качила след известно време до сина си, който живеел на по-горен етаж, но вратата била затворена. След като отворила с резервен ключ, намерила мъртвия си син.
От полицията са категорични, че няма данни за насилие. Пистолетът, с който се е гръмнал, е законно притежаван, самоубиецът е работел в охранителна фирма, има две малки деца.
Очаква се районната прокуратура в Пловдив да образува досъдебно производство за причините за самоубийството. Водещата версия е, че се касае за голяма лична драма. Няма информация мъжът да е бил финансово затруднен.