Страшна драма за Локото срещу Дунав

443
ДЯЛ
2:2 с червен картон и две дузпи

Локомотив Пловдив и Дунав Русе си спретнаха един от най-интересните мачове за сезона в Първа Лига, макар да си поделиха точките след края му.

Смърфовете“ играха почти цял мач с човек по-малко след изгонването на вратаря Антони Милина за нарушение извън наказателното си поле. Под рамките застана Илко Пиргов, който по-късно се превърна в герой със спасена дузпа при 1:0 за „пловдивчани„. Голът бе дело на Веселин Марчев, който нас свой ред реализира от бялата точка.

През втората част все пак Исмаил Иса изравни, но отново Локомотив повече с попадение на Игор Банович.

Преднината на домакините издържа само до финалните минути, когато Диян Димов възстанови равенството за крайното 2:2.

Дистанцията между двата тима така се запази 10 точки в Група Б от изпадащите плейофи.