дом Спорт Лудогорец спечели с 2:4 в „Коматево“

Лудогорец спечели с 2:4 в „Коматево“

613
ДЯЛ
Шампионатът се доиграва от "жълто-черните"

Ботев Пловдив съхраниха голяма част от силите си за реванша в Купата на страната срещу Славия по време на домакинството си на Лудогорец.

Канарчетата“ поведоха рано в срещата, чрез Кампуш, но голът му бе неутрализиран от попадения на Вандерсон и Кешеру.

До края на първото полувреме резултатът стана 2:2, благодарение на Георгиев.

През втората част имаше доста нарушения и жълти картони, но бавно и сигурно „разградчани“ установиха превес в играта, за да могат Пластун и Швиерчок да вкарат победните попадения за гостите.

Светослав Дяков минути преди края си изпроси глупав жълт картон за бавене на играта, а това се оказа и втори такъв за него.

Така или иначе първенството за Ботев вече е без значение, защото и без друго нямат шансове, за да се класират на трето място. Защитата на Купата от миналия сезон е голямата им цел, като в първия полуфинал със Славия записаха успех с 2:1. Ответната среща ще се играе на 24 април от 18:30 часа в София.